BESEDY A PŘEDNÁŠKY

VIDA od roku 2005 průběžně pracuje a zdokonaluje tématický program Jak se žije s duševním onemocněním. Je určen pro besedy a přednášky pro širokou veřejnost.

Koordinátory programu jsou Mgr. Mirka Podgornych a Jan Hendrych a do pracovní skupiny sestavené pro tvorbu programu se zapojují lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.

Během setkávání byla stanovena a zpracována témata přednášek: PRÁCE, BYDLENÍ, VOLNÝ ČAS A SOCIÁLNÍ KONTAKTY, PRÁCE S RODINOU A SOCIÁLNÍ SÍŤ, VZTAHY A KOMUNIKACE S KLIENTEM, SVÉPOMOC, STIGMATIZACE.

 

Důraz byl při tvorbě programu na to, aby přednášející během svých přednášek prezentovali svou vlastní zkušenost s duševní nemocí a se službami pro lidi s duševní nemocí. Průběžně probíhá praktický nácvik přednášek. Každý má možnost přednést svůj příspěvek na kameru a získat tak zpětnou vazbu.

Skupina přispívá svojí činností mimo jiné k destigmatizaci duševní nemoci a k informovanosti veřejnosti o dané problematice. Sekundárně má pozitivní vliv na členy skupiny, kteří jsou lidmi s duševní nemocí. Jejich působení v programu přispívá k jejich posílení sebevědomí, mají pocit užitečnosti a necítí se vyřazení ze společnosti.

Někteří členové sami uvádí, že jim jejich činnost pomáhá vyrovnat se s nemocí, že mohou teď otevřeněji mluvit o své nemoci, dává jim to možnost perspektivy a začleňuje je.

Pokud se chcete i vy zapojit do tohoto programu nebo si nás chcete objednat, můžete se obrátit na:

Mirka Podgornych: 775 585 351, e-mail: podgornych@vidacr.cz
Jan Hendrych: 602 758 698, e-mail: hendrych@vidacr.cz

Leták ke stažení zde.

KOMIKSY

BLÁZINEC NA VLASTNÍ KŮŽI
(NE)KOMUNIKACE A JÁ
NAHORU DOLŮ, BLÁZINEC
ONA, ON A DEPRESE

VIDA CENTRA

SÍDLO ORGANIZACE

Dukelských hrdinů 969/6
170 00 Praha 7
IČO: 266 366 54
tel.: +420 233 372 668
email: vida@vidacr.cz
Zásady ochrany osobních údajů 

KONTAKTNÍ ADRESY

Dukelských hrdinů 969/6
170 00 Praha 7

Kancelář služby VIDA center
náměstí T. G. Masaryka 165/17
470 01 Česká Lípa

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru