DIVADLO PSYCHECHE

Divadlo Psycheche vzniklo na jaře roku 2014 jako soubor divadelníků a lidí se schizofrenií. Ze skupiny neznámých lidí se postupem času vyprofiloval stálý soubor přátel, kteří se podporují i v osobním životě, společně vyhledávají další aktivity a scházejí se i mimo divadelní zkoušky. S herci dlouhodobě a kontinuálně pracuje jeho zakladatelka Monika Kaššaiová, divadelnice na volné noze.
Soubor působí pod záštitou neziskové organizace VIDA.

V roce 2021 může Divadlo Psycheche fungovat i díky podpoře Nadace ČEZ. Děkujeme. 

Divadlo Psycheche patří do sítě integračních divadelních souborů a projektů, které rozvíjejí absolventi specializace Divadelní tvorba ve specifické skupině u pedagogů Vladimíra Nováka a Kateřiny Mocové Šplíchalové na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Členové souboru se díky divadelní práci a blízkým vztahům učí budovat kamarádství, stejně jako pracovat s psychofyzickým projevem a fantazií, sdílet zkušenosti s nemocí i běžným životem.
Pomocí společných setkání, tvorby a sdílení emocí a příběhů lidé v souboru od počátku rostou – lidsky i divadelně.

Za 5 let existence soubor vymyslel a zrealizoval sedm autorských inscenací, včetně jedné divadelní pohádky pro děti předškolního věku.
V roce 2018 měla premiéru inscenace Příběhy o šílené duši. Jde o unikátní divadelní projekt, ve kterém lidé s duševním onemocněním sdílejí své životní příběhy s divákem.
Inscenace vznikla ze spolupráce 4 herců a 4 mladých umělkyň; dramaturgicko-režijní vedení Monika Kaššaiová, scénografka a kostymérka Monika Piecuch Roženková a tanečnice Darja Hlinková a Štěpána Mancová.

PŘÍBĚHY O ŠÍLENÉ DUŠI

autorská divadelní inscenace, 80 min.
Anotace: Princezna sbírá korálky, cestovatel se s křišťálem v kapse a medvídkem v ruce noří do vnitřních světů, ze semínek rostou magické stromy, vlčí bohové vyjííí. A nad tím vším cinkají rolničky, a pod tím vším si po vodě tiše plují světýlka. Příběhy vznikli ze spolupráce 4 herců s duševním onemocněním a 4 mladých umělkyň.
FACEBOOK  | YOUTUBE

VIDA CENTRA

SÍDLO ORGANIZACE

Dukelských hrdinů 969/6
170 00 Praha 7
IČO: 266 366 54
tel.: +420 233 372 668
email: vida@vidacr.cz
Zásady ochrany osobních údajů 

KONTAKTNÍ ADRESY

Dukelských hrdinů 969/6
170 00 Praha 7

Kancelář služby VIDA center
náměstí T. G. Masaryka 165/17
470 01 Česká Lípa

Cookie Consent with Real Cookie Banner